Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

UUTISIA 2017

 

Tampere KV 26.11. Kaisa Metteri-Gold

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU3

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, PN2, vaca

Tampere 25.11. Noel Beggs, Irlanti

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, VSP

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, PN2

Tampere ryhmät 9&10 17.9. Carl-Gunnar Stafberg, Ruotsi

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, ROP

Tervakoski 26.8. Veronica Kucerova Chrpova, Tsekki

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU2

Turku 13.8. Shaun Watson, Kypros

kääpiövillakoira m,r,

Pinkie Pie's Jack Sparrow, PU2, SERT (om. A. Kinnunen)

Pori KV 29.7. June Wall, Irlanti

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU2, vaca

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, PN3 (vaca)

Pärnu KV Viro 9.7. Olga Kisliakova, Valko-Venäjä

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, CACIB, ROP

Pärnu KV Viro 8.7. Kimmo Mustonen

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU2, CACIB

Riihimäki KV 1.7. Inga Siil, Viro

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU3, vaca

Tuuri 10.6. Lena Danker

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, ROP

Vade's Crazy For You, SERT, VSP, FI MVA

Rauma 28.5. Dirk Spruyt, Belgia

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, ROP, RYP-4

kääpiövillakoira h,a,p

Backseat Driver's Celine, SERT, ROP, FI MVA (om. Marleena Nummi)

Vaasa KV 8.4. Alexandra Palumbo, Serbia

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU3

Vade's Crazy For You, PN3, vaca

Lahti KV 26.3. Matti Tuominen

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU3

Riika KV Latvia 19.3. Valerio Nataletti, IT

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, PN2, SERT, CACIB, LV&BALT MVA

Tallinn KV Viro 12.2. Bo Skalin, Ruotsi

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU2, SERT, VACA, EE MVA

Turku KV 22.1. Jean-Jaques Dupas, Ranska

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU3

UUTISIA 2016

 

Helsinki KV 10.12. Andrzej Kazmierski, Puola

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, val ERI/3 SA

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, PN2 (vaca)

Seinäjoki KV 23.10. Joakim Olsson, Ruotsi

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU4

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, PN3

Tuulos ryhmät 2&9 2.10. Tuula Savolainen

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Black Currant, ROP-vet

Vade's Express Yourself, PU4

Oulu ryhmät 3,9&10 17.9. Enrique Mate Duran, Espanja

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU3

Vade's Crazy For You, PN3

Riihimäki KV 3.9. Charlotta Mellin, Ruotsi

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Black Currant, ROP-vet

Vade's Express Yourself, PU4

Heinola 21.8. Jouko Leiviskä

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, val ERI/2 SA

Raisio 14.8. Natasa Blanusa, Kroatia

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU2

Vade's Black Currant, PN4, ROP-vet

Köyliö 13.8. ryhmät 3/4&9 Kaisa Metteri-Gold ja Kimmo Mustonen

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, SERT, ROP, MVA, RYP-2

Vade's Black Currant, PN4, ROP-vet

Pori KV 30.7. Marja Talvitie

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU2, Vara-sert, vaca

Helsinki 23.7. Henry Stanley, Irlanti

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU2, vara-sert

Vade's Black Currant, VSP-vet

Orivesi 16.7. Marja Talvitie

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU4

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, VSP

Järvenpää 28.5. Maria Teresa Durando Fassio, Italia

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU2, vara-sert

Rauma 15.5. Enrique Mate Duran, Espanja

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, SERT, ROP

Vade's Crazy For You, PN3, vara-sert

Mynämäki 14.5. Juha Putkonen

Vade's Express Yourself, PU2, vara-sert

Ruovesi 23.4. ryhmät 2&4&9 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU2, SERT

Vaasa KV 16.4. Eeva Rautala

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, SERT, CACIB, VSP

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, PN4 (vaca)

Kankaanpää ryhmät 2&9 10.4. Tuula Savolainen

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU2, SERT

Vade's Crazy For You, val ERI/1 SA

Agility Lempäälä 5.3.

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Candy Shop, om.&ohj. Emmi Heikkinen

mini1

A-kisa Anne Virtanen, 3. sija, aika -9,64 s, rv5

B-kisa Jari Helin, 3. sija, aika -6,71 s, rv10

Parkano ryhmät 5&9 31.1. Veli-Pekka Kumpumäki

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU2, vasert

UUTISIA 2015

Helsinki KV V-15 6.12. Danielle Dryburgh, Australia

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, VSP-vet, VV-15

Helsinki KV 5.12. HeW-15 Juha Palosaari

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, VSP-vet, HeVW-15

Jyväskylä KV 22.11. Carlos Fernandez Renau, Espanja

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, PN3, ROP-vet

Seinäjoki KV 25.10. Pamela Runderkamp, Alankomaat

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, nuo ERI/3 SA

Vade's Crazy For You, PN3

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, ROP, ROP-vet

Valmiera Latvia 11.10. Zorica Salijevic, Ruotsi

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's After All, ROP, ROP-vet

Vade's Crazy For You, PN2

Vade's kennel ROP-kasv.

Valmiera Latvia 10.10. Bengt-Åke Bogren, Ruotsi

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, jun-SERT, ROP, LV JMVA

Vade's Crazy For You, SERT, VSP, LV MVA

Vade's After All, PN2, vet-SERT, ROP-vet, LV VMVA

Vade's kennel ROP-kasv.

Helsinki Kaivopuisto SKKY 30.8. Kari Järvinen

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, jun ERI/3 SA

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, VSP, ROP-vet

Tallinna Viro KV 23.8. Salvatore Tripoli, Italia

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU3, ROP-jun, BALTJV-15

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, PN3, ROP-vet, BALTVV-15

Tallinna Viro ryhmä 9 22.8. Inese Pablaka, Latvia

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, jun-SERT, ROP-jun, ROP, EE JMVA

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, vet-SERT, ROP-vet, ROP, EE VMVA, BIS 3-vet

Tartto Viro ryhmät 8&9 16.8. Catherine Lebret, Bulgaria, Maria Dekaristou, Kreikka (BIS-jun.&kasv.)

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, jun-SERT, ROP-jun, ROP, BIS 4-jun

Vade's After All, VSP, ROP-vet

Vade's Crazy For You, PN2, SERT, EE MVA

Vade's kasvattajaluokka BIS 3-kasv.

Tartto Viro ryhmät 8&9 15.8. Maria Dekaristou, Kreikka, Hans Almgren, Ruotsi (BIS-jun.&kasv.)

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, jun-SERT, ROP-jun, ROP, BIS 4-jun

Vade's After All, vet-SERT, VSP, ROP-vet, EE VMVA

Vade's Crazy For You, PN2, SERT

Vade's kasvattajaluokka BIS-3-kasv.

Turku 9.8. Tamara Sarmont, Valko-Venäjä

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU2, vara-sert

Helsinki KV 26.7. Unto Timonen

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU3

Salo 14.6. Michael Clancy, Irlanti

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Celebration, VSP

Vade's Express Yourself, PU3, vara-sert

Valkeakoski ryhmät 7/8&9 14.5. Vesa Lehtonen

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU4

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, ROP, ROP-vet

Tampere KV 2.5. Stefan Wächter, Saksa

kääpiövillakoira m,r,v,

Vade's Express Yourself, jun ERI/1 SA

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, CACIB, VSP

Kankaanpää ryhmät 2&9 12.4. Kimmo Mustonen

Vade's Express Yourself, PU2, vara-sert

Vaasa KV 11.4. Kresten Scheel, Tanska

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, PU2, vara-sert

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, CACIB, ROP

Turku KV 29.3. Maite Gonzalbo, Espanja

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, CACIB, VSP, CIB (KANS MVA)

Lahti KV 22.3. Georg Walther, Saksa

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, ROP-pentu

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, PN3, Cacib

Kouvola pentunäyttely 8.3. Pirjo Aaltonen

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, ROP-pentu

Lahti SVK erikoisnäyttely 1.3. Carlos Fernandez Renau, Espanja & Tom Isherwood, Iso-Britannia

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, PN3, ROP-vet, BIS 1-vet

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, VSP-pentu

Lahti ryhmä 9 1.2. Eija Halonen

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, ROP-pentu

Lahti pentunäyttely 31.1. Tanya Ahlman-Stockmari

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, VSP-pentu

Helsinki pentunäyttely 11.1. Kimmo Mustonen

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Express Yourself, ROP-pentu

UUTISIA 2014

Riika KV Latvia 23.11. Oleg Yanchev, Venäjä

 

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Celebration, SERT, (CACIB), ROP, LV MVA, BALT MVA

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, PN2, vaca

Seinäjoki 26.10. Anna-Liisa Heikkinen, Markku Kipinä

Canmoy's Leading Light, ROP-vet, BIS 2-vet

Rakvere Viro 19.10. Igor Zizevskis, Liettua

Vade's Don't Stop, junSERT, junROP, ROP, EE JMVA

Tampere ryhmät 9&10 21.9. Gert Christensen, Tanska

Canmoy's Leading Light, ROP-vet, näyttelyn vanhin koira

Merimasku SVK Club show 6.9. Christer Ivarsson, Ruotsi

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, PN2, ROP-vet, BIS 1-vet

Mimosann valiolk 2 kp

Cleopatra & Mimosann BIS 1-pari

kääpiövillakoira m,r,v

Canmoy's Leading Light, PN3, VSP-vet

Vade's Black Currant, turistilk 2

Helsinki Kaivopuisto SKKY 31.8. Magnus Hagstedt, Ruotsi, Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi

Canmoy's Leading Light, ROP, ROP-vet, BIS 4-vet

Cleopatra, VSP, ROP-vet

Tervakoski KV 30.8. Alix jauffret, Ranska

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet

Mimosann, PN2, vaca

Valkeakoski 16.8. Oleg Vasiliev, Venäjä

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet

Helsinki KV MV-14 10.6.

kääpiövillakoira m,r,v

tuomari Giuseppe Alessandra, Italia

Canmoy's Leading Light, vetERI

kääpiövillakoira h,a,p

tuomari Yolanda Nagler-Magal, Israel

Cleopatra, vetERI/1, VSP-vet, MVV-14

Tartu, Viro 20.7. Steven Seymour, Australia

Vade's Don't Stop, jun-SERT, jun-ROP, ROP

Pölva, Viro 19.7. Rita McCarry-Beattie, Irlanti

Vade's Don't Stop, jun-SERT, jun-ROP, ROP

Salo ryhmät 1&9 25.5. Henry Stanley, Irlanti

Vade's Don't Stop, ROP-pentu

Riihimäki ryhmät 3&9 17.5. Helin Kasuk-Tenson, Viro

Vade's Don't Stop, PEK2 KP

Tampere KV 4.5. Tuula Plathan

kääpiövillakoira m,r,v

Canmoy's Leading Light, PN3, ROP-vet

Lahti KV 27.4. Graeme Missen, Australia

kääpiövillakoira m,r,v

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet

Vade's Don't Stop, PEK2 KP (om. T. Koponen)

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, PN2, vaca

Kankaanpää ryhmät 2&9 13.4. Tomasz Borkowski, Puola & Juha Putkonen

kääpiövillakoira m,r,v

Canmoy's Leading Light, VSP, ROP-vet, BIS 1-vet

Tallinn KV 9.2. Paula Heikkinen-Lehkonen

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, SERT, CACIB, VSP, EE MVA

Turku KV 19.1. Hans Almgren, Ruotsi, Pedro Delerue, Portugali

kääpiövillakoira m,r,v

Canmoy's Leading Light, PN4, ROP-vet, BIS 2-vet

kääpiövillakoira h,a,p

Mimosann, PN2, vaca

UUTISIA 2013

Helsinki KV 15.12. Voittaja-13 Svein Helgesen, Norja

kääpiövillakoira m,r,v

Canmoy's Leading Light, ROP-vet, VV-13

Vade's Celebration, val ERI/4 SA

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, PN4, ROP-vet, VV-13

Helsinki KV 14.12. Pohjosmaiden Voittaja-13, Klaus Strack, Saksa

kääpiövillakoira m,r,v

Canmoy's Leading Light, ROP-vet, PMVV-13

Vade's Celebration, val ERI/2 SA

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, vet ERI/2 SA

Helsinki KV 13.12. Helsingin Voittaja-13, Veli-Pekka Kumpumäki

kääpiövillakoira m,r,v

Canmoy's Leading Light, ROP-vet, HeVV-13

Vade's Celebration, val ERI/4 SA

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, ROP-vet, HeVV-13

Jyväskylä KV 17.11. Sarah Burns, Irlanti

Canmoy's Leanding Light, VSP-vet

Cleopatra, PN4, ROP-vet

Lahti KV 27.10. Pirjo Aaltonen

Cleopatra, PN2, ROP-vet

Vade's Celebration, PN3

Seinäjoki KV 20.10. Åge Gjetnes, Norja & Tanya Ahlman-Stockmari

Canmoy's Leading Light, ROP-vet, BIS 1-vet

Vade's Celebration, PN2, vaca

Cleopatra, VSP, ROP-vet

Tuulos 5.10. ryhmät 5&9 Siret Lepasaar, Viro

Vade's Celebration, PN4

Vantaa 7.9. Ligita Zake, Latvia & Anca Giura, Romania

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet, BIS 3-vet

Vade's Celebration, VSP

Helsinki SKKY 25.8. Margareth Vear, Norja, Kari Järvinen

Canmoy's Leading Light, PN3, ROP-vet, BIS 1-vet

Vade's Celebration, PN4

Tervakoski KV 24.8. Nikola Smolic, Kroatia

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet

Vade's Celebration, PN3, vaca

Vade's Cherish, PN2, vaca (toy)

Mimosann, PN2, vaca (aprikoosi)

Tallinn KV Viro 18.08. Torbjörn Skaar, Ruotsi

Vade's Celebration, CACIB, VSP

Vade's Cherish, val ERI/3 SA

Tallinn KV Viro 17.08. Gabriela Veiga, Portugali

Vade's Celebration, CACIB, VSP, CIB (KANS MVA)

Vade's Cherish, PN4

Pori KV 28.7. Unto Timonen

kääpiövillakoira m,r,v,

Canmoy's Leading Light, ROP-vet

Vade's Celebration, PN4

toyvillakoira

Vade's Cherish, PN3

kääpiövillakoira h,a,p

Mimonsann, PN2, vaca

Helsinki KV 27.7. Donald Sturz Jr, USA

Canmoy's Leading Light, PN3, ROP-vet

Honkajoki ryhmät 6&9 6.7. Nikola Smolic, Kroatia

kuva KP

Vade's Candy Shop, SERT, VSP, FI MVA

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet

Hämeenlinna 30.6. Branislav Rajic, Slovenia, Paula Heikkinen-Lehkonen

Canmoy's Leading Light, ROP-vet, BIS 3-vet

Vade's Candy Shop, avo ERI/2 SA

Helsinki SVK:n erikoisnäyttely 16.6. Valerio Nataletti, Italia

Canmoy's Leading Light, VSP-vet

Vade's Celebration, val ERI/2 SA

Kotka KV 15.6. Pamela Runderkamp, Alankomaat, Laura Cox, Irlanti

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet, BIS 4-vet

Vade's Celebration, CACIB, VSP

Vade's Cherish, PN2, vaca

Mimosann, PN2, vaca

Orivesi 9.6. Maret Kärdi, Viro

Mimosann, ROP

Vade's Cherish, PN2

Canmoy's Leading Light, VSP, VSP-vet

Tuuri 8.6. Maija Mäkinen & Markku Kipinä

Canmoy's Leading Light, ROP, ROP-vet, BIS 1-vet

Vade's Cherish, PN3

Mimosann, ROP

Rauma 26.5. Kenneth Kauffman, USA & Ligita Zake, Latvia

Canmoy's Leading Light, PN4, ROP-vet, BIS 3-vet

Vade's Candy Shop, avo ERI/1 SA

Mynämäki 19.5. Irina Poletaeva

Vade's Celebration, ROP

Canmoy's Leading Light, PN3, ROP-vet

Helsinki agility 5.5.

Vade's Candy Shop, mini1 aika -2,10 sija 2. ohjaaja Emmi Heikkinen

Tampere KV 4.5. Nicholas White, Irlanti

Canmoy's Leading Light, PN4, ROP-vet

Vade's Celebration, val ERI/2 SA

Mimosann, val ERI/2 SA

Lahti KV 27.4. Francesco Cochetti, Italia, Elena Ruskovaara

Canmoy's Leading Light, ROP-vet, BIS 4-vet

Vade's Celebration, PN2, CACIB

Kankaanpää ryhmät 2&9 21.4. Rita Reyniers, Belgia

Vade's Candy Shop, PN2, vasert

Vaasa KV 13.4. Harry Tast

Canmoy's Leading Light, PN3, ROP-vet

Vade's Celebration, PN4

Mimosann, PN2, vaca

Tallinna Viro 3.3. Anna Redlicka, Puola, BIS-vet Beata Petkevica, Latvia, ryhmä Miroslaw Redlicka, Puola

Canmoy's Leadin Light, ROP, ROP-vet, BIS 2-vet, RYP-2

Vade's Crazy For You, PN3, SERT

Tallinna Viro 2.3. Birte Scheel, Tanska, Juta Haranen, Viro

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet, BIS 3-vet

Tarto Viro 23.2. Inger Ronander, Norja, BIS Kenneth Edh, Ruotsi

Canmoy's Leading Light, vet-SERT, ROP, ROP-vet, EE VMVA, BIS 2, BIS 1-vet

Vade's Crazy For You, PN3

Turku KV 20.1. Roger Barenne, Ranska

Canmoy's Leading Light, ROP-vet

Vade's Candy Shop, avo ERI/3 SA

UUTISIA 2012

Vilna KV 16.12. Dmitry Prozorov, Venäjä

Vade's Celebration, vaca

Vade's Cherish, vaca

Mimosann, val ERI/2

Vilna KV 15.12. Inese Pablaka, Latvia

Vade's Celebration, SERT, CACIB, VSP, LT MVA

Vade's Cherish, val ERI/2

Mimosann, SERT, CACIB, ROP, LT MVA

Helsinki KV 9.12. Tiina Taulos

Vade's Celebration, val ERI

Helsinki KV 8.12. Iuza Beradze, Georgia

Canmoy's Leading Light, vet ERI/2 SA

Vade's Celebration, val ERI

Jyväskylä KV 11.11. Erin Brown, Australia

Canmoy's Leading Light, vet ERI/2 SA

Vade's Celebration val ERI/2 SA

Vade's Cherish, val ERI/2 SA

Mimosann, PN2, vaca

Seinäjoki KV 28.10. Nils-Arne Törnlöv, Ruotsi ja Kitty Sjong, Tanska

Canmoy's Leading Light, PN4, ROP-vet, BIS 2 -vet

Vade's Celebration, PN2, vaca

Vade's Cherish, PN2, vaca

Turku KV 20.10. Kitty Sjong, Tanska

Canmoy's Leading Light, vet ERI/2 SA

Vade's Celebration, val ERI/3 SA

Tuulos ryhmät 2&9 7.10. Saija Juutilainen

Canmoy's Leading Light, PN3, ROP-vet

Vade's Blueberry, avo ERI/1 SA

Turku ryhmät 1&9 22.9. Rudi Brandt, Tanska

Canmoy's Leading Light, ROP, ROP-vet

Vade's Candy Shop, PN2, SERT

Tampere ryhmät 9&10 2.9. Juha Putkonen

Vade's Candy Shop, PN2, vasert

SKKY Helsinki Kaivopuisto 26.8. Kerstin Nilsson, Tanska, Valerio Nataletti, Italia

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet, BIS 1-vet

Vade's Celebration, VSP

Pärnu KV Viro 4.8. Vitaly Belskiy, Ukraina

Vade's Celebration, SERT, CACIB, ROP, EE MVA

Pori KV 28.7. Veli-Pekka Kumpumäki (kääpiöt), Andreas Schemel, Itävalta (toyt)

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet

Vade's Celebration, PN4, SERT, FI MVA

Mimosann, PN2, vaca

Vade's Cherish, SERT, CACIB, VSP, FI MVA

Mäntsälä 21.7. Hans Bierwolf, Itävalta

Canmoy's Leading Light, PN3, ROP-vet

Forssa 15.7. Tino Pehar, Kroatia, Rui Oliveira, Portugali

Canmoy's Leading Light, PN4, ROP-vet, BIS 4-vet

Helsinki KV 17.6. Juha Palosaari, Paolo Dondina, Italia

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet, BIS 3-vet

Vade's Celebration, avo ERI/1 SA, vasert

Kotka KV 16.6. Tuire Okkola, Veli-Pekka Kumpumäki

Canmoy's Leading Light, PN4, ROP-vet, BIS 4-vet

Salo 10.6. Malgorzata Supronowicz, Puola

Canmoy's Leading Light, ROP, ROP-vet

Tuuri 9.6. Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, Paula Heikkinen-Lehkonen

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet, BIS 3-vet

Vade's Cherish, SERT, VSP

Mänttä 3.6. Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet

Vade's Cherish, PN2, vasert

Järvenpää 27.5. Vija Klucniece, Latvia

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet

Helsinki 17.5. ryhmät 7/8&9 Jussi Liimatainen

Canmoy's Leading Light, VSP-vet

Vade's Cherish, PN3

Mimosann, PN2, vasert

Rauma 6.5. Anatoli Zhuk, Valko-Venäjä, Elena Kuleshova, Venäjä

Canmoy's Leading Light, ROP-vet, BIS 2-vet

Vade's Celebration, PN2, vasert

Vade's Cherish, PN2, vasert

Mimosann, PN2, vasert

Lahti KV 28.4. Unto Timonen

Vade's Celebration, nuo ERI/1 SA, SERT

Canmoy's Leading Light, vet ERI/2 SA

Vade's Cherish, nuo ERI/3 SA

Kankaanpää ryhmät 2&9 22.4. Rui Oliveira, Portugali, Tanya Ahlman-Stockmari (vet), Markku Kipinä (ryhmä 9)

Canmoy's Leading Light, ROP, ROP-vet, BIS 1-vet, RYP-2

Vade's Candy Shop, PN2, SERT

Vade's Cherish, PN2, vasert

 

Lohja SVK 25.3. Henrik Hannelius

Canmoy's Leading Light, vet ERI/2 SA

Vades's Celebration, nuo ERI/1 SA

Vantaalla 11.2. Canmoy's Leading Light osallistui Veteran of Veterans -kutsukilpailuun.

Turku KV 22.1. Annika Ultveit-Moe, Ruotsi

Canmoy's Leading Light, PN2, VSP-vet

Vade's Cherish, nuo ERI/2 SA

 

UUTISIA 2011

  

Helsinki KV V-11 Miro Zlojutro, Kroatia

Kääpiövillakoira, musta

Canmoy's Leading Light, VSP-vet

Vade's Celebration, jun ERI

Toyvillakoira

Vade's Cherish, jun ERI/4

Helsinki KV HeV-11 Philip Langdon, Iso-Britannia

Kääpiövillakoira, musta

Canmoy's Leading Light, VSP-vet

Vade's Celebration, jun ERI

Kääpiövillakoira, aprikoosi

Cleopatra, PN2, CACIB

Toyvillakoira

Vade's Cherish, jun ERI

Jyväskylä KV 19.11. Tamas Jakkel, Unkari

Canmoy's Leading Light, PN3, ROP-vet

Vade's Celebration, nuo ERI/2 SA

Seinäjoki KV 30.10. Gunilla Sandberg, Ruotsi

Canmoy's Leading Light, VSP-vet

Vade's Celebration, PN3

Mimosann, nuo ERI/3 SA

Tuulos 2.10. Anne Sume, Viro

Toyvillakoira

Vade's Cherish, SERT, VSP (om. V. Mäkinen)

Kääpiövillakoirat

Canmoy's Leading Light, PN3

Vade's Celebration, nuo ERI/1 SA, vara-sert

Tampere 17.9. Joao Paula Bessa, Portugali & Piotr Krol, Puola

Canmoy's Leading Light, ROP-vet, BIS 2-vet

Vade's Celebration, PN4

Vade's Candy Shop, jun ERI/1 SA

Raisio 11.9. Inger Ronander, Norja & Hans Almgren, Ruotsi

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet, BIS 1-vet

Vade's Celebration, jun ERI/1 SA

Vantaa 4.9. Gert Christensen, Tanska

Canmoy's Leading Light, PN4, ROP-vet

Vade's Celebration, jun ERI/1 SA

Mimosann, PN3

Sastamala 3.9. Jurate Butkiene, Liettua ja Pirjo Aaltonen

Canmoy's Leading Light, ROP-vet, BIS 4-vet

Vade's Candy Shop, jun ERI/3 SA

Mimosann, nuo ERI/1 SA

Heinola 21.8. Karin Bergbom

Canmoy's Leading Light, PN2, VSP-vet

Vade's Celebration, jun ERI/2 SA

Mimosann, PN3

Valkeakoski 14.8. Paula Heikkinen-Lehkonen

Canmoy's Leading Light, PN3, ROP-vet

Mimosann, SERT, ROP

Turku 13.8. Jakub Kruczek, Puola ja Miodrag Nikic, Serbia

Canmoy's Leading Light, PN3, ROP-vet, BIS 3-vet

 

Pori KV 31.7. Jose M. Doval, Espanja

Canmoy's Leading Light, VSP-vet

Vade's Celebration, PN4

 

Helsinki KV 24.7. Annukka Paloheimo, Tanya Ahlman-Stockmari

Canmoy's Leading Light, ROP, ROP-vet, BIS 2-vet

Vade's Celebration, PN3, vara-sert

 

Tuusula 2.7. Ernie Paterson, Iso-Britannia

Canmoy's Leading Light, PN2, ROP-vet

Vade's Celebration, SERT, VSP

 

Kotka KV 18.6. Michael Leonard, Irlanti

Canmoy's Leading Light, vet ERI/2 SA

Vade's Celebration, PN3, SERT

Mimosann, PN2, vara-sert

 

Aura SVK 11.6. Zeljko Gajic, Slovenia

Canmoy's Leading Light, vet ERI/2 SA

Vade's Celebration, jun ERI/3 SA

 

Tuuri 28.5. Jussi Liimatainen, Irina Poletaeva

Canmoy's Leading Light, PN3, ROP-vet, BIS 4-veteraani

Goldenbay's All Or Nothing, avo ERI/1 SA (om. P. Ahola)

Mimosann, jun ERI/1 SA, PN3, vara-sert (om. V. Mäkinen)

 

Somero ryhmänäyttely 21.5. Tanya Ahlman-Stockmari

Canmoy's Leading Light, PN3, ROP-vet, BIS-vet

Vade's Celebration, SERT, ROP

Ateena KV Kreikka 15.5. Krystyna Opara, Puola

Vade's After All, SERT, CACIB, ROP

Ateena KV Kreikka 14.5. Yochai Barak, Israel

Vade's After All, SERT, CACIB, ROP, CIB (KANS MVA)

Lahti KV 23.4. Edwina Thomas, Australia

Vade's Celebration,  junERI/1 SA

 

Dobrich KV Bulgaria 27.3. Catherine Lebret ja Radoslav Stoinov, Bulgaria

Vade's After All, sert, CACIB, ROP, BG MVA, BG GR MVA, RYP-1, BIS-1

 

 

 

Dobrich KV Bulgaria 26.3. Ivan Dimitrov, Bulgaria

Vade's After All, sert, CACIB, ROP

 

 

Lohja pentunäyttely 20.2. Veli-Pekka Kumpumäki

Vade's Celebration, ROP-pentu

 

 

Turku KV 22.1. Jean-Jacques Dupas, Ranska

Canmoy's Leading Light, vet ERI/3 SA

Vade's Celebration, PEK3 KP

Lohja pentunäyttely 15.1. Päivi Eerola

Vade's Candy Shop, ROP-pentu

Vade's Cherish, 2. KP

 

UUTISIA 2010

 

Helsinki KV V-10 12.12.2010 Henrik Hannelius

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, (CACIB), VSP, V-10 (om. V. Mäkinen)

Mimosann, jun ERI/4 (om. V. Mäkinen)

kääpiövillakoira m,r,v

Canmoy's Leading Light, vet ERI/2

Tampere pentunäyttely 27.11. Juha Putkonen

kääpiövillakoira m,r,v

Vade's Celebration, ROP, RYP-4

Vade's Candy Shop, 2. KP

Vade's Cherish, 3. KP

Vade's Crazy For You, 4. KP

Vade's kasvattajaluokka, ROP- ja BIS-3

 

Tartu KV Viro 7.11. Karin Bergbom

kääpiövillakoira m,r,v

Miniwin's Robbie Williams, Cacib, VSP, CIB

Vade's After All, PN3, sert, vaca, EE MVA

 

Tartu KV Viro 6.11. Sanda Kekesz Veselic, Kroatia

kääpiövillakoira m,r,v

Miniwin's Robbie Williams, PU2, vaca

Vade's After All, PN3, vaca

 

Helsinki SKKY Kaivopuisto 29.8. Juha Palosaari

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, PN3

 

Orivesi 13.6. Douglas Sidebottom

kääpiövillakoira m,r,v

Goldenbay's All Or Nothing, PN2, SERT

Vade's Blueberry, PU3

kääpiövillakoira h,a,p

Cleopatra, PN2

Tuuri 12.6. Henrik Hannelius

Cleopatra, ROP

Goldenbay's All Or Nothing, PN4

Rauma 16.5. Javier Blanco

kääpiövillakoirat

Goldenbay's All Or Nothing, PN3, vara-sert (om. P. Ahola)

Vade's Blueberry, PU3, vara-sert (om. K. Salonen&J. Jyrämö)

Helsinki SVK 27.3.

Vade's Afterglow, val ERI/1, PN2

Cleopatra, aprikoosi kääpiövillakoira narttu, palkittiin vuoden 2009 3. voitokkaimpana a,p,h-kääpiönä.

UUTISIA 2009

 

 

 

 

 

Vilna KV 20.12.

Vade's After All, PN2 vaca

Miniwin's Robbie Williams, PU2 vaca

Vilna KV 19.12.

Vade's After All, PN2 vaca

Miniwin's Robbie Williams, PU2 vaca

Helsinki KV PMV-09 13.12. Zafra Sirik

Cleopatra, val ERI/4

Helsinki KV V-09 12.12. Iren Naarits, toyt, Rita Reyniers, kääpiöt

Vade's Afterglow, val ERI/-

Cleopatra, PN4

Turku KV 28.11. Jean-Francois Vanaken

Cleopatra, ROP (cacib)

Vade's Afterglow, PN3

Jyväskylä KV 22.11. Dusan Paunovic

Cleopatra, ROP (cacib)

Vade's After All, val ERI/4

Vade's Afterglow, val ERI

Seinäjoki KV 25.10. Anna Törnlöv

 

Vade's Afterglow, VSP (cacib)

Tuulos 24.10. Sergio Capps

Vade's Afterglow, PN2

Porvoo 13.9. Henrik Hannelius

Cleopatra, ROP

Tervakoski KV Terry Nethercott

Cleopatra, VSP (CACIB)

Vade's Afterglow, PN2 (vaca)

Honkajoki 8.8. Tino Pehar

Vade's Afterglow, ROP

Pori KV 2.8. Hans Boelaars

Vade's Blueberry, SERT, VSP (om. K. Salonen&J. Jyrämö)

Vade's Afterglow, PN2, vaca

 

Piteå KV Ruotsi 5.7. Tanya Ahlman-Stockmari

Vade's Afterglow, PN2, sert, vaca, SE MVA

Vade's After All, PN3, vaca (Om. P. Ahola)

Miniwin's Robbie Williams, PU3, vaca (Om. P. Ahola)

 

Pärnu KV Viro 27.6. Lilian Hanniste

Vade's After All, PN3, vaca

Vade's Afterglow, PN3

 

Riika KV Latvia 13.6. Chie Ejima

Cleopatra, sert, cacib, ROP, LV MVA, C.I.B. (KANS MVA) (om. V. Mäkinen)

Vade's After All, PN3 (om. P. Ahola)

Vade's Afterglow, PN4

 

Tuuri 6.6. Veli-Pekka Kumpumäki 

Cleopatra, ROP (om. V. Mäkinen)

Vade's Afterglow, PN3

 

Helsinki KV 23.5. Walter Jungblut

Vade's Afterglow, CACIB, VSP, C.I.B. (KANS MVA)

Jämsä ryhmät 1&9 21.5. Tanya Ahlman-Stockmari

 

Vade's Afterglow, ROP

Cleopatra, PN2

Tampere pentunäyttely 16.5. Juha Putkonen

Goldenbay's All Or Nothing, ROP-pentu (om. P. Ahola)

Lahti KV 26.4. Paavo Mattila

Vade's Afterglow, PN3

Vaasa KV 25.4. Aleksandr Ivanov

Cleopatra, CACIB, VSP (om. V. Mäkinen)

Vade's Afterglow, PN3

©2017 Vade's villakoirat - poodles - suntuubi.com